Afrin’e Saldırısını Tırmandırdı

Afrin’e Saldırısını Tırmandırdı

- ‎فيTürkçe

Erdoğan rejimi Halep Kentinin kuzeyi Afrin Bölgesinde sivil yerleşim evleri, tarım arazileri, hizmet kurumları ve altyapı şebekesine karşı saldırılarını tırmandırmasıyla bugün aralarında çocuk ve kadınların bulunduğu daha fazla sivil vatandaş şehit ve yaralı düştü.

 

 

Yerel kaynaklar SANA’ya aktardıkları bilgilerde Erdoğan güçlerinin bugün Rasulayn Beldesinde evinin önünde oynayan 10 yaşlarında bir çocuğa ateş açtıklarını belirtti. Kaynaklar açılan ateş sonucunda çocuğun ağır yaralandığına dikkat çekti.

Erdoğan güçlerinin kiralık terör çeteleri ile işbirliği içinde Şerran Nahiyesine tabi Siym Köyünden bir vatandaş ve eşinin yanı sıra başka bir vatandaşı kaçırdıklarını ifade eden yerel kaynaklar; sivil vatandaşların arasında dehşet ve korku yaymaya çalıştıklarını söyledi. Kaynaklar bir diğer amacın ise topraklarını ve evlerini terk etmek istemeyen vatandaşları tehcir etmek olduğuna işaret ettiler.

Erdoğan güçlerinin Cendiris Nahiyesine tabi Kfarsafra Beldesinin su pompasını bombaladıklarını belirten kaynaklar; bunun sonucunda söz konusu köy ve daha başka onlarca köyün susuz kaldıklarını kaydetti.

Loading...

Facebook Comments

‎إضافة تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *